"Bütün İslam dünyası bu gerçeği artık görmelidir"

İmam Hatip Lisesi Mezunu Kamu Çalışanları ve Yöneticileri Derneği (İHL KAMU) tarafından Kudüs’ün İsrail'in başkenti olarak tanınmasıyla ilgili basın açıklaması yapıldı.

Dernek Başkanı ve İl Kültür Turizm Müdür Yardımcısı Mehmet Bayrak, "Zaman, ümmetin özelde Ortadoğu’da ve dünyanın her tarafında çektiği çile ve ıstıraba “Artık yeter!” demek için haykırma zamanı. Zaman, Haçlı ve Siyonist zihniyetinin dünyalık menfaatleri için Müslümanlara çektirdiğine yeter demenin zamanı. Bütün İslam dünyası bu gerçeği artık görmelidir" dedi.

Mehmet Bayrak, dernek genel merkezinde dernek yönetimiyle birlikte yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararı kabul edilemez ve tek taraflı alınmış bir karardır. Filistinli Müslüman kardeşlerimiz bugün, hiçbir hukuksal dayanağı olmayan, insanlık dışı muamelelerle karşı karşıya iken alınan bu karar Katil İsrail Devletine ödül vermekten başka bir şey değildir. ABD Uluslararası hukuku hiçe sayarak aldığı bu karardan hemen vazgeçmelidir. Kudüs tüm Müslümanların 'harim-i ismeti'dir, göz bebeğidir. Kimden gelirse gelsin bu tarihi hakikati görmezden gelen bütün yaklaşımların sonu sahibinin hüsranı ve felaketiyle son bulacaktır. Kudüs'ün hukuki durumu Birleşmiş Milletler tarafından defalarca teyit edilmiştir, alınan bu karar adeta tüm Dünya’ya kafa tutmaktır.

İslam coğrafyasında ve dünyanın pek çok yerinde terör olaylarının her birinde perde arkasındaki güç olan katil İsrail, piyonu olan ABD tarafından alınan bu kararla Müslümanları kışkırtmaya yönelik aşağılık davranışlarına devam ediyor. Müslüman Türk Halkı şunu artık çok iyi biliyor ki, dünyanın pek çok yerinde akan bütün kanın, bütün iç savaşların ve terör olaylarının arkasında doğrudan ya da dolaylı olarak İsrail devleti vardır. Siyonist İsrail bütün İslam coğrafyasını ve dünyayı ateşe vermekten kaçmayacak kadar sapkın bir inanca sahiptir. İsrail’in kurulduğu ilk yıldan beri izlediği politika asla değişmemiştir. İsrail, Türkiye’ye ait toprakların da içinde bulunduğu geniş bir coğrafyayı kendi kutsal ülkesi olarak görmekte ve buraları ele geçirebilmek için her türlü yönteme başvurmaktadır.

Bugün Kudüs’te, Filistin’de zalimlere karşı İslami kimlikleriyle onurla mücadele eden Müslüman kardeşlerimize direnişlerinde yalnız olmadıklarını ve “Müslümanlar ancak kardeştirler” ayetini ete kemiğe büründürdüğümüzü buradan tüm Dünya’ya ilan ediyoruz, ve diyoruz ki “Zafer inananlarındır ve zafer yakındır.” Bütün dünya Müslümanları şunu artık anlamalıdır ki; İslam ümmetinin huzuru ve kurtuluşu ancak birlik ve beraberlikte yani kardeşlik ve vahdettedir. Zaman, ümmetin özelde Ortadoğu’da ve dünyanın her tarafında çektiği çile ve ıstıraba “Artık yeter!” demek için haykırma zamanı. Zaman, Haçlı ve Siyonist zihniyetinin dünyalık menfaatleri için Müslümanlara çektirdiğine yeter demenin zamanı. Bütün İslam dünyası bu gerçeği artık görmelidir."

Yayla Haber

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.