ÇEKVA Öğrencilere Burs Verecek
Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı (ÇEKVA) 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılı burs talep başvurularını, 22 Ağustos - 05 Ekim 2012 tarihleri arasında kabul edecektir. 
Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı, Çorum ve ilçeleri nüfusuna kayıtlı (farklı ilden olup, orta öğretimini Çorum ve ilçelerinde tamamlamış olup, halen ailesi Çorum ve ilçelerinde ikamet edenler dahil), 4 yıllık Üniversitede okumaya hak kazanmış ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs verecek.
Burs başvuruları, İstanbul (Merkez), Çorum, Antalya ve İzmir temsilciliklerine yapılacak.

Başvuruda ;
a. Geçen yıl Vakfımızdan burs alan öğrenciler, transkript, öğrenci belgesi ve ailede çalışanlara ait güncel gelir bildirimlerini bildiren belge (işsizler için muhtar, belediye ve kaymakamlıktan birinden  onaylanmış belge, çalışanlar bağlı bulundukları kurumlardan alacakları bordro ve benzeri belge)
b. Vakfımıza yeni başvuran öğrencilerden ara sınıfta olanlar, dilekçe, hüviyet fotokopisi, iki adet vesikalık fotoğraf, öğrenci belgesi, transkript, iletişim bilgileri (telefon, mail vb.), ailede çalışanlara ait güncel gelir bildirimlerini bildiren belge (işsizler için muhtar, belediye ve kaymakamlıktan birinden  onaylanmış belge, çalışanlar bağlı bulundukları kurumlardan alacakları bordro ve benzeri belge) ile vakıf temsilciliklerine müracaat edip Başvuru Formu dolduracaktır. (Hazırlık sınıfından 1. sınıfa geçen öğrencilerde transkript aranmayacaktır.)                                  
Yeni kazanan  öğrencilerden ise dilekçe, hüviyet fotokopisi, iki adet vesikalık fotoğraf, kazandı belgesi, kayıt belgesi,  iletişim bilgileri (Telefon, mail, vb), ailede çalışanlara ait güncel gelir bildirimlerini bildiren belge (işsizler için muhtar, belediye ve kaymakamlıktan birinden  onaylanmış belge, çalışanlar bağlı bulundukları kurumlardan alacakları bordro ve benzeri belge) ile Vakıf temsilciliklerine başvurmaları ve Başvuru Formu doldurmaları istenecektir.
c. Öğrenciler, dilekçelerine "Vakıf Temsilcileri ve onların görevlendireceği kişi ve kişilerce hakkımda her türlü takibatın yapılmasını kabul ediyorum."   notunu el yazısı ile yazılacaktır.
d. Geçen yıl Vakfımızdan burs alan ancak derslerindeki başarısızlık nedeniyle komisyonca bursları kesilen öğrencilerin kaldıkları derslerden geçtiklerini belgelemeleri halinde yeniden komisyon değerlendirmesine tabi tutulacak olup, Vakıf imkanları çerçevesinde burs verilmesine devam edilecektir.
e. Öğrenci değerlendirmeleri ve seçmeleri "Eğitim Komisyonu" tarafından  yapılacak olup, yaptığı seçimler nedeniyle Komisyon üyeleri hukuksal yönden sorumlu tutulamayacaklardır.                                                                                                                                                                

Yayla Haber

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.