Eğitim Sen’den anket

Eğitim Sen, eğitim sisteminde yapılan değişikliklerin ve tartışmaların öğrenciler ve velileri üzerinde yaptığı etkileri araştırmak ve bu konu ile ilgili veri toplamak için ülke genelinde bir anket çalışması başlattı.

Eğitim Sen Çorum Şubesi, Eğitim Sen Genel Merkezi tarafından düzenlenen anket çalışmasıyla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Eğitim Sen Çorum Şube Başkanı Mustafa Gül, Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı yanlış düzenlemelerle milyonlarca öğrencinin geleceğini kararttığını ifade eti.

Siyasi iktidarın eğitim alanında son dönemde yürüttüğü gerici ve piyasacı dönüşümlerin her geçen gün etkisini artırarak, farklı biçimlerle karşımıza çıktığını ifade eden Mustafa Gül, “son birkaç aydır, özellikle ortaöğretime ve yükseköğretime geçiş sistemlerinde yapılan değişiklikler ve buna bağlı olarak yapılan tartışmalar kamuoyunda yoğun bir şekilde devam etmektedir. Yapılan değişikliklerin milyonlarca öğrencinin geleceğinde yarattığı belirsizliklere ve sorunlara sürekli yenileri eklenmektedir” dedi.

‘TÜM VELİLERİMİZİ ANKETİ DOLDURMAYA DAVET EDİYORUZ’

Eğitim Sen olarak yapılan değişikliklerin ve tartışmaların öğrenciler ve velileri üzerinde yaptığı etkileri araştırmak ve bu konu ile ilgili veri toplamak için ülke genelinde bir anket çalışması düzenlediklerini vurgulayan Mustafa Gül, anketin 8. ve 12. Sınıf velilerinin ortaöğretime ve yükseköğretime geçiş sistemlerinde yapılan değişikliklerle ilgili düşüncelerini içerdiğini kaydetti.

Anketin tüm velilere basın, işyerleri, internet ve benzeri yollarla ulaştırılacağını dile getiren Gül şöyle dedi:

“Tüm velilerimizin ankete katkı sunmasının önemli olduğunu belirtmek isteriz. Velilerimiz anket formlarını ilçe ve iş yeri temsilcilerimizden, üyelerimizden edinerek doldurabildikleri gibi, sendikamızın internet sitesinden indirerek ve ya sendika şubemize bizzat gelerek de doldurabilirler.

22 Kasım Çarşamba gününe kadar sürecek olan çalışmamız sonucu velilerimiz tarafından doldurulan anketler kısa sürede sendikamız genel merkezine gönderilecektir.

Bu anketlerden elde edilen veriler bu alanda yürüteceğimiz faaliyetlere katkı sunması açısından oldukça önemlidir.

Eğitim Sen olarak, ilköğretimden üniversiteye kadar, bütün eğitim süreçlerinde, Milli Eğitim Bakanlığının ideolojik yaklaşımla, yapboz düzenlemelerle çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğinin karartılmasına asla izin vermeyeceğimizi; bilimsel, laik, kamusal, demokratik, parasız eğitim mücadelemizi sürdüreceğimiz bilinmesini isteriz. Eğitimin gerici ve piyasacı bir şekilde şekillendirilmesinden vazgeçilerek çocuklarımızın ve gençlerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda, evrensel, pedagojik ve bilimsel kriterler ışığında yeniden düzenlenmesinin, çocuklarının ve gençlerinin yanı sıra tüm yurttaşlarının mutlu yaşadığı aydınlık bir Türkiye için gerekli olduğunu bir kez daha vurgularız”

Yayla Haber

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.