İş-Kur, Üniversiteli Gençleri Bilgilendiriyor
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Zafer Eyvaz, üniversite öğrencilerinin meslek seçimi ve işgücü piyasası konularında farkındalıklarının arttırılması amacıyla 05 Mart 2013 – 28 Mayıs 2013 tarihleri arasında Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Hitit Üniversitesi arasında yürütülecek olan çalışmalarla İŞKUR’un açtığı stantlarda iş ve meslek danışmanlarınca çeşitli konularda bilgiler verileceğini bildirdi.
Zafer Eyvaz, “Çorum Merkez ve ilçelerinde bulunan toplam 4 fakülte ve 6 yüksekokulda stant açma, kariyer günü düzenleme ve seminer verme faaliyetleriyle yaklaşık 5000 öğrenciye ulaşmayı hedeflemekteyiz. Bu faaliyetler sonucunda öğrencilerimizin iş arama becerilerini geliştirerek daha bilinçli bir yol izleyeceklerini umuyoruz” dedi. 
Zafer Eyvaz, konuyla ilgili şu bilgileri verdi:
“Bilindiği üzere İŞKUR’un faaliyet alanları çok çeşitlendi ve genişledi. Kayıt alma, işe yerleştirme, meslek edindirme, iş başı eğitim programları, girişimcilik programları; öğrencilere, kadın ve gençlere yönelik eğitim ve tanıtım programları, iş gücü piyasası analizleri, işverenlere yönelik hizmetler, toplum yararına çalışma programlarımız. İŞKUR’un iş hayatına yönelik bu tür faaliyetleri artarak ve çeşitlenerek devam etmektedir. Bu faaliyetlerimizi kamu kurum ve kuruluşlarımızla, özel sektör kurum ve kuruluşlarımızla, büyük-küçük işyerlerimizle, okullarımızla, üniversitemizle ve basınımızla işbirliği yaparak gerçekleştirmekteyiz.
Üniversite öğrencilerinin meslek seçimi ve işgücü piyasası konularında farkındalıklarının arttırılması amacıyla 05.03.2013 - 28.05.2013 tarihleri arasında Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Hitit Üniversitesi arasında yürütülecek olan çalışmalarla İŞKUR’un açtığı stantlarda iş ve meslek danışmanlarımızca Hitit Üniversitesine bağlı il ve ilçelerimizdeki fakülte ve yüksek okullardaki öğrencilerimize; iş arama becerileri, mülakat/görüşme teknikleri, CV (özgeçmiş) hazırlama, AB düzleminde iş arama europass cv oluşturma ve iş piyasası gibi konularda bilgiler verilmekte; İŞKUR’un hizmetleri tanıtılmaktadır. Bu sayede öğrencilerimizin mezun olmadan istihdam edilmelerine ya da mezun olduktan sonra iş hayatına atılmalarında  katkı sağlanması hedeflenmektedir. 
İş ve Meslek Danışmanları tarafından yapılacak olan stant çalışmalarında İŞKUR’un sunduğu hizmetlerden üniversite öğrencilerinin haberdar olması ve faydalanması sağlanırken, verilecek olan seminerlerle öğrencilerin iş arama becerilerini geliştirerek işgücü piyasasına bir an önce dahil olmaları desteklenecektir. İŞKUR - Üniversite işbirliği kapsamında gerçekleştirilecek olan “Kariyer Günü” ile işveren ve öğrenciler bir araya getirilerek tarafların ortak görüşmeler yapması sağlanacaktır.
Çorum Merkez ve ilçelerinde bulunan toplam 4 fakülte ve 6 yüksekokulda stant açma, kariyer günü düzenleme ve seminer verme faaliyetleriyle yaklaşık 5000 öğrenciye ulaşmayı hedeflemekteyiz. Bu faaliyetler sonucunda öğrencilerimizin iş arama becerilerini geliştirerek daha bilinçli bir yol izleyeceklerini umuyoruz.
İŞKUR’da çalışmakta olan İş ve Meslek Danışmanlarının mezun olmaya hazırlanan öğrencilerin bir an önce iş hayatına dahil olabilmeleri için her türlü destek ve faaliyetlerine devam edeceklerdir. Hitit Üniversitemizle ortak çalışmalar yapmaktan büyük memnunluk duymaktayız. Her konuda bizlere desteğini esirgemeyen başta Rektörümüz Sayın Reha Metin Alkan olmak üzere üniversitemiz ile yaptığımız işbirliğine katkıları olan herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Çorum Çalışma ve İş Kurumu olarak iş yeri ziyaretleri gerçekleştirerek, eğitim kurumları ve üniversitede seminerler vererek ve meslek edindirme amaçlı kurslar düzenleyerek her bireyin istihdam edilerek işgücüne kazandırılması için çalışmalarını sürdürmeye devam edeceğiz.”

Yayla Haber

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.