Koop-iş’ten Öz Büro-İş’e Çorum’da Hodri Meydan
Koop-İş Sendikası Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Mesut Yıldırım, Öz Büro İş Sendikası Genel Başkanı Muharrem Özkaya'nın Çorum’daki üye sayılarıyla ilgili açıklamalarına sert tepki gösterdi. 
1 Nolu Şube Başkan Mesut Yıldırım, Öz Büro İş Başkanı Muharrem Özkaya'yı Çorum’daki üye sayılarıyla ilgili basın, noter ve işçiler huzurunda üye fişlerini ifşa etmeye çağırdı. 
Kendilerinin Çorum’da yaptığı teşekkür açıklamalarının Özkaya tarafından çarpıtıldığını savunan Yıldırım, Öz Büro-İş’in spekülasyon yapmak yerine, işçilere hizmet etmenin ve ilkeli sendikacı olmanın yollarını araması gerektiğini aktardı. Genel Başkan Muharrem Özkaya’ya, Milli Eğitim Bakanlığı’nda çoğunluk tespiti yapıldığında dava açıp açmayacağını soran Yıldırım, açıklamasını şöyle sürdürdü: 
6111 sayılı yasa doğrultusunda Çorum İl, İlçe ve Beldelerinden çeşitli kamu kurumlarına geçen işçi arkadaşlarım Koop-İş Sendikası’na güvenmiş ve Sendikamızın çatısı altında toplanmışlardır. Anayasal hak olan tercih özgürlüklerinin Türk-İş / Koop-İş’ten yana olmasını hazmedemeyerek Sendikam ve Benim hakkımda çirkin ve asılsız açıklamalar yapan Öz Büro İş Sendikası Genel Başkanı Muharrem Özkaya’yı makamının ağırlığını taşımaya davet ediyorum.
Çorum yerel basınında yayınlanan işçi arkadaşlarıma teşekkür toplantısında yaptığım açıklamaları çarpıtarak puan toplamaya çalışan, Çorum Milli Eğitim işçilerinin çoğunluğunun kendilerine üye olduğunu iddia eden Özkaya’ya sesleniyorum. Basın, noter ve işçiler huzurunda üye fişlerini ifşa edelim. Çoğunluğu olmayan, yalan söyleyen sahadan çekilsin.  Hodri meydan. 
Lafla ulu görünüp halkı meftun etmek bir kere olur. İkinciye bu işçi müsaade etmez. Söylenmemiş sözleri söylenmiş gibi ortaya atmaktır iftira. Yalan söylediğimi ispatla yükümlüsünüz. Kötü söz sahibine aittir düsturuyla her ne kadar seçilmemiş olsanız da aynı zümreyi temsil etmemiz hülasasıyla tarafıma itham edilen kem sözleri tekrarlamayarak aynen size iade ediyorum. 
TBMM İdare Amiri ve Çorum Milletvekili Sayın Salim Uslu’nun adının kullanılarak baskı yapıldığına dair işçi arkadaşlarımın sorusu üzerine; Sayın Salim Uslu’nun böyle bir baskı yapmayacağı, birileri tarafından uydurularak kullanılacağı belirtilmiş, Sayın Uslu’nun Öz Büro İş Sendikası’nın değil bizim de vekilimiz olduğu, herhangi bir problemde bizimde kendisi ile görüşebileceğimiz ifadesi, Öz Büro İş Sendikası Genel Başkanı tarafından çarpıtılmış, Bakanlara ve Başbakan’a şikayet edeceğimizi ifade ederek gülüp geçmiştir. 

“BAŞBAKAN VE MİLLETVEKİLLERİ KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİLDİR”
Sayın Başkan, Milletvekilleri bu Milletin Vekilleri, Hükümet bu Milletin Hükümeti, Başbakan ise bu Milletin Başbakanı’dır ve kimsenin tekelinde değildir. Öz Büro İş Sendikası insanların haberi olmadan onların adıyla işçileri üye yapmayı bırakmalı, spekülasyon yapmak yerine, işçilere hizmet etmenin ve ilkeli sendikacı olmanın yollarını aramalıdır. 
Koop-İş Sendikası olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nda çalışan işçilerin Kanun’da belirtilen çoğunluğu sağlamış ve toplu iş sözleşmesi imzalamaya yetkili kılınmamız için Çalışma Bakanlığı’na 28.01.2011 tarihinde müracaat etmiş bulunmaktayız. Öz Büro İş Sendikası’nın 27.04.2011 tarihinde kurulduğu göz önüne alınırsa, müracaat tarihimizde olmayan bir sendikanın henüz olmayan bir yetkiye itiraz davası açamayacağı, böyle aslı astarı olmayan bir açıklama yapılamayacağı aşikardır. Öz Büro İş Sendikası’nın 26.09.2011 tarihinde açmış olduğu dava, çoğunluk tespiti yapılan Emniyet Genel Müdürlüğü için itirazdır. Açılan bu dava toplu iş sözleşmesi sürecinde olan işçilerin menfaatinin korunması mıdır yoksa toplu iş sözleşmesi hakkının geciktirilmesi midir. Sendikacılık hak korumak mıdır yoksa hakkı geciktirmek midir. Öz Büro İş Sendikası’nın önce bu sorulara cevap vermesi gerekmektedir.  
Açıklamalarında 16 bin 250 işçinin çoğunluğunu üye yaptıklarını ve yetkiyi alacaklarını ifade eden atanmış Genel Başkan Muharrem Özkaya’ya, Milli Eğitim Bakanlığı’nda çoğunluk tespiti yapıldığında dava açıp açmayacağını soruyor, cevabını sabırsızlıkla bekliyor, değerlendirmeyi işçi arkadaşlarımın ve kamuoyunun takdirine bırakıyorum. “

Yayla Haber

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mehmet torun 6 yıl önce

syn muharrem özkaya diyosun 7000 üyemiz var sayın mesut yıldırımın sözlerne cevap vermeni bekliyor işçi arkadaşlar bu sendikanın ne kadar samimi olduğunu hep beraber görecez muharrem bey açıklama bekliyoruz

Avatar
mehmet torun 6 yıl önce

sayın editör arkadaşım yorumları yayınlarmısın

Avatar
ahmet sezer 6 yıl önce

açıklama bekliyoruz muharrem bey mesut beyle noter huzurunda ifşa edin üye fişlerinizi işçi arkadaşlar sizden açıklama bekliyor

Avatar
harun akyurt 6 yıl önce

muharrem bey işçi sizden cvp bekliyor mesut beyin davetine cevap bekliyoz

Avatar
mehmet onan 6 yıl önce

sayın muharre bey okadar samimiysen sayın mesut yıldırımla çıkın meydanlara neden kaçıyosunuz sana meydan okuyor notere gidin açıklama bekliyoruz

Avatar
ayhan kara 6 yıl önce

koop iş sendikası kesinlikle yalan konuşuyor tek istekleri var bu kulvarda tek sendika olup işçiyi sömürmek başkada dertleri yok tez-kop basın- iş ve koop iş hepside türk iş sendikasının kolları madem işçinin yanındaısnız neden birleşip işçileri parçalamaktansa bir çatı altında toplanmıyrosunuz hepiniz bir yerleri tekeleştirmiş ankardaki lük malikanelerinizde seyrü sefa içindesiniz sizi gidi sendika ağalrı sizi

Avatar
eyup akar 6 yıl önce

sayın koop iş sendikası yetkilileri 15.01.2011 tarihinde belediyeden milli eğitim bakanlıgına geçiş yaptık size üye olduk o günden beride ne arandık ne sorulduk peki siz bizler iiçin ne yaptınız hangi faaliyette bulundunuz köklü sendikayız diyorsunuz fakat icraata sıfır şimdi güzel kelam zamanı degil icraat zamanıdır biliyorumki o icraatide öz buro iş yapar

Avatar
hasan bozgeyik 6 yıl önce

koop işe kayıt oldukta kurtulduk valla